תוכנית "מעצבות יחד" מופעלת בהצלחה על ידי עמותת לצאת מהקופסא כבר 5 שנים בשיתוף פעולה עם ויצו ישראל. בתוכנית השתתפו עד היום מעל ל 60 נשים יהודיות וערביות חזקות ועצמאיות. התוכנית מלווה נשים יהודיות וערביות בתהליך עומק משותף למשך שנה.

במסגרת התוכנית הנשים מעצבות, מפתחות ומייצרות יחד מוצרי עיצוב אשר נמכרים בחנויות עיצוב שונות ברחבי הארץ. הנשים מקבלות ליווי עסקי ומקצועי לניהול ופיתוח עסק זהיר בתחום עבודת היד והעיצוב, הן נפגשות אחת לשבועיים לתהליך עבודה ולמידה משותף.  

קהל היעד:
- נשים יהודיות וערביות המוכנות להכרות ולתהליך למידה משותף
- נשים עם רקע בעבודות יד אומנות או עיצוב
- רקע סוציואקונומי

מטרות התוכנית:
- יצירת מחנה ושפה משותפת בין נשים יהודיות וערביות
- העצמה נשית  
- העצמה כלכלית (העצמה כלכלית של הנשים ומעגלי המשפחה)

אנו מאמינים שיצירת מחנה משותף המבוסס על עבודה, כלכלה והתמודדות עם קשיים שאינם קשורים למתח הלאומי מייצרת שפה משותפת וקשר בונה.

במשך התוכניות עולים הקשיים והמורכבות שבחיים יחד אך תהליך היצירה המשותפת גובר על הקשיים והכעסים. התהליך שנוצר הוא אמיתי כנה ומרגש. ואנו מקווים כי באמצעותכם נצליח להרחיב אותו ולתת לנשים נוספות לקחת בו חלק.      

התוכנית פועלת ביפו ובגליל (ובתקווה שתפתח השנה גם בירושלים) בשנה שעברה לאור מגפת הקורנה לא פתחנו מחזור חדש. בימים אלו אנו בסבב גיוס תקציבים על מנת להרחיב את התוכנית לאורו של משבר של התקופה האחרונה,

אנו מאמינים שיצירת מחנה משותף והכרות מעמיקה של בני האדם אחד את השני הוא הדרך ליצירת חברה חזקה. אנו מזמינים אתכם להכרות מעמיקה יותר של התוכנית שלנו, תודה על ההזדמנות להגיש בקשה זו.  

סרטון קצר על התוכנית >>>